1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-12-22, 17:22   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
nie, nie !!! w ciąży nie jestem, pisałam tylko, że rzuciłam palenie i od kilku lat już nie palę, a powodem było dziecko, które teraz ma zresztą 4 latka. Madzik troszkę źle mnie zrozumiała! A ja życzę Tobie wytrwałości, zdróweczka i spokojnych świąt.
Trzymam kciuki!!! :lol:
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-12-21, 20:50   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
dziękuję
Życzę Spokojnych i Radosnych Świąt
pozdrawiam
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-12-21, 19:04   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
silna wolę? chyba raczej nie! raczej rzeczy, które, jak sama stwierdziłam, są dla mnie ważniejsze.W tym wypadku było to dziecko!
pozdrawiam
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-12-19, 18:55   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Skorupko! tak trzymaj!!
Ja również, po wizycie kontrolnej, która trwała zaledwie chilkę, mam zgłosić się za pół roku ( a właściwie to już za trzy miesiące).
U mnie jak na razie wszystko OK! może przeczep trochę daje o sobie znać, ale tak po za tym jest OK!!!!
Wiec trzyma kciuki - wiem jak to jest rzućić palenie. ja paliłam wcześniej 17 lat. Od 4 lat już nie palę. Więc głowa do góry i oby tak dalej :lol:
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-09-03, 07:52   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Hejka!

Ja na początku również u każdego widziałam brązowe, czarne podejrzane punkciki i kropeczki ( szczególnie u swoich dzieci). Teraz chyba już odrobinkę ochłonęłam i podchodzę do tego z lekkim dystansem - plamki zaczęły się zacierać.
Więc Beatko - Twoje objawy sa chyba normalne.
Cieplutko pozdrawiam
EWa
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-29, 20:17   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Witaj skorupko!!!
Bardzo się cieszę, że i u Ciebie węzły są OK!! S-U-P-E-R !!!

Wcale, się nie dziwię, że zapomniałaś zapytać lekarza, o to jak wygląda dalsze leczenie. Lekarka, która odczytała mi wyniki ( bo nie był to lekarz, który wycinał pierwsze znamię i skierował mnie do szpitala) zapytała, czy miałam robione RTG klatki i USG - odpowiedziałam, że tak - przed operacją, usłyszałam tylko - Acha! i potem poinformowała mnie, że w moim przypadku, jak na razie będę zgłaszać się co miesiąc ( nie powiedziała czy będą jakieś badania, i co dalej?) kazała się zarejestrować i musiała wyjść bo zawołano ją ( chyba na oddział). Poszłam do rejestracji aby się zarejestrować na wrzesień - a tam , bardzo miła Pani rejestratorka odpowiedziała, że do końca grudnia miejsc już nie ma. Może uda się wczesnym rankiem dostać.
No cóż - ktoś powie - należało zapytać - owszem, ale nieraz nie wiemy w danym momencie o co? dopiero przychodząc do domu pytania nasuwają się same. Ja odpowiedzi bardzo często szukam na tym forum.
Trzymam kciuki
Pozdrawiam
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-25, 13:23   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Skorupa - wstawiaj szybko zęba, bo jak się błyśnie pięknym uśmiechem można nieraz coś szybciej załatwić :mrgreen:

Trzymaj się. Daj znać jaki masz wynik
pozdrawiam
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-24, 19:02   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Witaj Skorupko!

U mnie już wszystkie szwy ściągnięte. Jak na razie cięcia leczą się dobrze, może tylko miejsce po przeszczepie ciągnie (ale chyba to normalne).

Ja do onkologa mam około 150 km., ale wydaje mi się, że gdyby dla mnie się coś robiło w miejscu po zabiegu - nie zwracałabym uwagi na kilometry, tylko jechałabym do poradni. :fucc:

Ale może, warto przyjąć do końca antybiotyki i jeżeli się nic nie zmieni, to może wówczas pojechać????

Trzymam za Ciebie kciuki, myślę, ze wszystko skończy się dobrze. A masz już wyniki???

Pozdrawiam Ewa
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-17, 08:12   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Witam Serdecznie :lol:

Pomalutku coś zaczynam czuć w miejscu przeszczepu - jakieś ciągnięcia, szarpnięcia - coś tam... - ale nie jest żle.
Co do poślizgu wyniku - jesteśmy na jednym etapie, bo ja również miałam poślizg gdyz przed Bożym Ciałem miałam wycinane po raz pierwszy znamię i czekałam o wiele dłużej ( prawie miesiąc na wynik - bo było święto). Teraz mam zamiar dzwonić dopiero po 22-gim sierpnia.
Do usłyszenia i życzę powodzenia
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-16, 17:15   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Witaj Skorupka!

Bardzo się cieszę, że już po zabiegu i nie zniosłaś go tak strasznie. Superrrr!!!! :lol:
Ja również - jeszcze czekam na wynik histopatologiczny - może będzie za tydzień. A jak długo czeka się w Twoim regionie na wynik???

Ja też przed zabiegiem miałam ogromniego "pietra" - ale jak to zawsze zwykla bywa, strach , a szczególnie przed niewiadomym, ma wielkie oczy :shock:

Ja już większość szwów mam pozdejmowanych, zostało mi jeszcze 3 na klatce, no i oczywiście całe mnóstwo na głowie - tam gdzie jest przeszczep. Ale jak sama zauważyłaś, o bólu można szybko zapomnieć - Ważny jest efekt końcowy.

Trzymam kciuki za powodzenie ;)

pozdrawiam Ewa
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-06, 21:18   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Hej skorupka!

Ja również teraz u wszystkich i u siebie widzę podejrzane znamiona. Mam pytanie? jak wygląda zmiana łojotokowata? czy jest ona niebezpieczna?
Goję się pomalutku, o bólu jaki był na początku zapominam. Wiadomo że z każdym dniem jest coraz lepiej :-D
Dziekuję za ciepłe słowa.
pozdrawiam i również trzymam kciuki ;)
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-06, 08:49   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Witaj!
Co do Twojego pytania - Czy w zależności od regionu wdrażane jest inne leczenie? -
pewna nie jestem, ale leczenie i procedury powinny być takie same w całym kraju. Z tego co do tej pory wiem, to przy nacieku powyżej 0,75mm ( a niektórzy uważają , że powyżej 1,00 mm) powinno się zawsze robić oznaczenie węzła wartowniczego, lecz rzeczywistość niestety jest bardzo różna. Powiedziano mi w szpitalu, ze dalszy przebieg leczenia zależy od wyniku, który będzie za około 3 tyg.
Myślę, że jeżeli wypisy będą w sobotę to powinnaś wyjść ze szpitala, bo teraz rotacja pacjentów jest bardzo duża.
Jeżeli chodzi o opiekę medyczną i relacje pacjent - pielęgniarka- lekarz w przychodni tu w Olsztynie, to muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. W rejestracji nikt nie sprawia wrażenia, że "pracuje za karę", bez najmniejszych problemów można uzyskać informacje, recepcjonistka potrafi nawet zaprowadzić pacjenta do laboratorium jeżeli nie zna układu szpitala i przychodni. Co prawda terminy do lekarza są bardzo odległe - ja przy pierwszej rejestracji miałam termin na listopad 2011r, ale udzielono mi również informacji, że codziennie z rana jest 20 miejsc dla osób, które rano zajmą sobie kolejkę. No ja niestety musiałam wstać o trzeciej rano, aby się dostać - lecz dzięki temu jestem już po biopsji wycinającej, oznaczeniu wartownika i wycięciu i poszerzeniu marginesów. Nawet boję się myśleć , co byłoby do listopada???

Trzymam kciuki!!! Wszystko będzie dobrze!!! życzę powodzenia :-D
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-04, 08:25   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Witaj!
Właśnie wróciłam ze szpitala. Moje rozpoznanie to Clark III Breslow 1,2mm. W szpitalu miałam właśnie robioną limfoscyntografię - tzw. wartownika. Jest to zabieg, a raczej badanie stosunkowo krótkie. Ja mam czerniaka na głowie za uchem, więc przy wpuszczeniu znacznika promieniotwórczego (poinformowała mnie Pani doktor, że skóra na głowie jest cienka i trochę więcej zaboli niż w innych miejscach) - ale tak na prawdę to nie jest jakiś wielki ból, gdyż ukłucie jest cieniutką igłą. Po pół godzinie zrobiono zdjęcie za pomocą gammakamery i zapisane komputerowo. Gammakamera to stół na którym się kładziesz i najeżdżasz na specjalna część która wszystko zapisuje - nie boli, leżysz bez ruchu około 10 min. Nie obawiaj się tego. Przed samym zabiegiem wpuszczono mi barwnik (błękit metylu)- to było troszkę bardziej bolesne, ale również nie trwa długo, za pomocą małego przyrządu , który dawał sygnały za pomocą dźwięku ( intensywniejszego lub słabszego) lekarz zlokalizował węzły. Miałam poszerzone cięcie z tym tylko, ze zabrakło mi troszkę skory na głowie to zrobiono przeszczep i usunięto mi 2 węzły wartownicze na szyi. A jeżeli chodzi o golenie to tu w szpitalu w Olsztynie pielęgniarki same golą miejsca, które są potrzebne- i jest to jak najbardziej normalne i oczywiste. Więc głowa do góry!!!! Acha - ja miałam operację w poniedziałek a od wczoraj jestem już w domu! Teraz czekam na wyniki . Pozdrawiam Ewa
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group